Ucuz Davetiye İçin İpuçları

Tarih: 15.10.2023 18:36
Ucuz Davetiye İçin İpuçları
Ucuz Davetiye Modelleri, Ekonomik Davetiye Modelleri İçin Tıklayınız

Bütçeniz dahilinde bir düğün mü planlıyorsunuz? Endişelenmeyin, yine de kişiliğinizi ve tarzınızı yansıtan çarpıcı davetiyeler oluşturabilirsiniz. Bu blog yazısında, harika görünebilecek ucuz düğün davetiyeleri oluşturmak için 16 ipucu paylaşacağız. Bu basit fikirleri takip ederek, misafirlerinize güzel davetiyeler gönderirken aynı zamanda paradan da tasarruf edebileceksiniz!

 

1. Daha ucuz bir kağıt seçin:

Kağıt, bir davetiyenin en önemli unsurlarından biridir ve aynı zamanda en pahalılarından biri olabilir. Paradan tasarruf etmek istiyorsanız davetiyeleriniz için daha ucuz bir kağıt destesi seçin. Bu yine de harika görünecek, ancak uzun vadede size daha az maliyetli olacak.

 

2. Basit bir tasarım kullanın:


Basit bir tasarım aslında ayrıntılı bir tasarımdan daha güzel olabilir. Davetiyelerinizin harika görünmesi için çok fazla para harcamanıza gerek yok. Temiz ve zarif bir tasarım seçin ve düğününüzün tarihi ve yeri gibi önemli ayrıntılara odaklanın.
 

3. Kendi davetiyelerinizi yazdırın:


Yazıcı kullanma konusunda beceriniz varsa, kendi davetiyelerinizi yazdırarak çok para tasarrufu sağlayabilirsiniz. Sınırlı bir bütçeniz varsa bu seçenek harika olabilir ancak davetiyelerinizin yine de profesyonel görünmesi için yüksek kaliteli kağıt ve mürekkep kullandığınızdan emin olun. Hatta davetiyelerinizi size hediye olarak 'hediye edebilecek' kaliteli bir matbaacı sahibi bir arkadaşınız bile olabilir.
 

4. Bir yazıcı için alışveriş yapın:

 

Tasarımınızı aldıktan sonra sıra yazıcıyı bulmaya gelir. Bulduğunuz ilk seçenekle yetinmeyin; fiyatları ve hizmetleri karşılaştırmak için biraz zaman ayırın. Eğer alışveriş yaparsanız davetiyelerinizde çok şey bulabilirsiniz. Bazen küçük yerel baskı hizmetleri, büyük çevrimiçi baskı hizmetlerinden daha ucuzdur.
 

5. Bir Kendin Yap kiti kullanın:


 

Eğer gerçekten becerikliyseniz, bir DIY kiti kullanarak kendi davetiyelerinizi yapabilirsiniz. Bu kitler genellikle kağıt, zarf ve hatta süslemeler dahil olmak üzere güzel davetiyeler oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelir. Davetiyelerinizin tasarımı üzerinde tam kontrol sahibi olmak istiyorsanız bu harika bir seçenek olabilir.
 

 

6. Çevrimiçi olarak bir baskı şablonu bulun:


Eğer becerikli değilseniz veya kendi davetiyelerinizi hazırlayacak vaktiniz yoksa, internette harika bir şablon bulabilirsiniz. Beğendiğiniz bir tasarım bulduğunuzda, onu kaliteli kağıda yazdırın ve zarflarınıza yerleştirin. Yazıcınızdaki seçeneklerle eşleşen bir boyut seçtiğinizden emin olun. 

7. Dijital davetiyeleri kullanın:


Paradan ve zamandan tasarruf etmek istiyorsanız geleneksel davetiyeler yerine dijital davetiyeler gönderin. Bunlar, e-posta eki olarak basit görüntülerden tam animasyonlu, hareketli tasarımlı çalışmalara kadar değişebilir. 
 

8. Davetiyelerinizi bir arkadaşınıza veya aile üyenize tasarlatın:


Tasarım konusunda iyi olan bir arkadaşınız veya aile üyeniz varsa davetiyelerinizi oluşturmanıza yardımcı olmalarını isteyin. Adobe In Design veya Photoshop gibi profesyonel tasarım yazılımlarına erişimleri olabilir. Bu, çok fazla para harcamadan yüksek kaliteli ve kişiselleştirilmiş davetiyeler almanın harika bir yolu olabilir.
 

9. Çevrimiçi bir RSVP hizmeti kullanın:


Bu, baskı ve posta masraflarının yanı sıra fiziksel RSVP kartlarını takip etme zahmetinden de sizi kurtaracaktır. Google formları gibi ücretsiz bir hizmeti kullanabilir veya etkinlikler için çevrimiçi LCV formları konusunda uzmanlaşmış Blackbird gibi bağımsız bir LCV hizmetini kullanabilirsiniz.
 

 

10. Bir Düğün Web Sitesi Oluşturun:


Bu, tüm önemli ayrıntıları misafirlerinize iletmenin harika bir yoludur ve piyasada birçok ücretsiz veya düşük bütçeli seçenek vardır! Web sitenize düğün bilgilerinizin yanı sıra etkinliğinizde yapılan değişiklikleri de dahil edebilirsiniz. RSVP'leri toplamak için web sitenizi bile kullanabilirsiniz.
 

11. Yardım isteyin:


Düğün davetiyeleri konusunda becerikli veya tecrübesi olan birini tanıyorsanız, ondan yardım isteyin! Davetiyelerinizin kalitesinden ödün vermeden nasıl tasarruf edebileceğiniz konusunda size harika ipuçları verebilirler. Bu onlar için önceden düşünceli bir Düğün hediyesi olabilir.
 

12. Kuponlardan ve indirimlerden yararlanın:


Düğün davetiyelerinde kuponlar veya indirimler için Groupon gibi web sitelerini kontrol edin. Paradan tasarruf etmenize yardımcı olacak çok sayıda fırsat bulabilirsiniz.
 

13. Muhafaza sayısını sınırlayın:


(LCV kartları, haritalar vb.) Bunların hepsi baskı maliyetlerini artırır ve genellikle gerçekten gerekli değildir. Kağıt ve posta masraflarından tasarruf etmek için yalnızca misafirlerinizin gerçekten ihtiyaç duyduğu şeyleri saklayın.
 

14. Geri dönüştürülmüş kağıt kullanın:


Paradan tasarruf etmenin ve çevre dostu olmanın bir yolu, davetiyeleriniz için geri dönüştürülmüş kağıt kullanmaktır. Bu kağıt yeni kağıt kadar güzel olabilir ve size daha az maliyetli olacaktır. Geri dönüştürülmüş kağıdı çoğu el sanatları mağazasında bulabilir veya internetten sipariş edebilirsiniz.
 

 

15. Dekoratif zarfları atlayın ve sade olanları kullanın:


Düz zarflar dekoratif olanlardan çok daha ucuzdur ve yine de işi hallederler! Fazladan bir şeyler eklemek isterseniz zarfın dışını süslemek için her zaman washi bant veya çıkartmalar kullanabilirsiniz. Standart bir zarf boyutuna sığabilecek basılı davetiyeleri önceden seçtiğinizden emin olun!
 

16. Organize olduğunuzdan emin olun:


Davetiyelerinizde tasarruf etmenin en iyi yollarından biri organize olmaktır. Bir planınız ve bütçeniz olsun ve ona bağlı kalın! Bu, maliyetli hatalardan kaçınmanıza yardımcı olacak ve davetiyelerinizi oluşturma sürecini çok daha kolay hale getirecektir. 
 
Düğün davetiyeleriniz büyük gününüzün havasını belirlemek için kullanabileceğiniz ilk şanslardan biridir, o yüzden eksik yapmayın! Ancak bu, bir servet harcamanız gerektiği anlamına gelmez. Sadece yaratıcı olun ve biraz dirsek yağı koymaya istekli olun. Bu ipuçlarıyla tarzdan ödün vermeden paradan tasarruf etmenizi sağlayacak güzel, benzersiz davetiyeler oluşturabilirsiniz. Dijital düğün davetiyelerinize kişisel havayı nasıl ekleyeceğinize dair daha fazla fikir için bugün davetiyegonder.com'u ziyaret edin.
 

 
Yükleniyor...